Ratujemy polichromie w cerkwi św. Mikołaja w Cyganku

⚠️Słuchajcie, jest akcja⚠️

Chcemy ratować zabytkową polichromię w cerkwii św. Mikołaja w Cyganku! ?⚠️?

Pomóc może każdy! Jak? Potrzebujemy 1000 osób, które przez okres 12 miesięcy, wpłacą na ten cel jedynie 10zł / miesiąc. Wystarczy w bankowości ustawić stałe zlecenie przelewu ??

A teraz konkrety: Kościół św. Mikołaja w Cyganku pochodzi z XIV w. Jego strop zdobią przepiękne polichromie przedstawiające sceny Biblijne oraz żywoty świętych ??

Koszt całego projektu podzielonego na etapy, to aż 310 tyś. złotych. Parafia grecko-katolicka w Cyganku, potrzebuje uzbierać na ten cel 40%tej kwoty jako wkład własny. Stąd potrzebna pomoc grupy 1000 osób, które raz w miesiącu, konkretnego dnia, wpłacą przez okres roku kwotę 10zł.

Pierwszym etapem projektu będzie dezynfekcja i dezynsekcja polichromii, czyli pozbycie się wszelkiego rodzaju grzybów, pleśni i robactwa, które naszą polichromię dosłownie zjadają każdego dnia.

Poniżej wrzucam kilka zdjęć dających obraz tego, co chcemy uratować i zachować dla przyszłych pokoleń ?

Czasu jest niewiele, dlatego zaczynamy teraz ⏳ Każdy może wesprzeć ten projekt! ?Jeśli jesteś zainteresowany pomocą, napisz do mnie wiadomość prywatną, a ja odeślę Ci wszystkie dalsze informacje dotyczące Twojego zaangażowania w ratowanie naszej polichromii ?✒

Zachęcam również do udostępniania posta????

Udostępniając, również pomagasz!

A zatem, zbiórka – START ???

Z Profilu Facebook Tomasz Sienkiewicz.

Dziękujemy z wsparcie i pomoc w zebraniu brakującej kwoty.

Zapraszamy do grupy na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o postępach zbiórki i prac. https://www.facebook.com/groups/442180036869915

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.