Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy

Naszym marzeniem jest, by ten dom stał się prawdziwą Przystanią dla małżeństw i rodzin. Dlatego też wszyscy chętni udziału w naszych rekolekcjach są tutaj mile widziani i oczekiwani.

1. REKOLEKCJE DLA RODZIN
Zapraszamy wszystkie rodziny na spotkania rekolekcyjne oraz sesje tematyczne dotyczące różnorodnych dziedzin życia małżeńskiego i rodzinnego.

Rekolekcje są prowadzane przez proboszcza parafii ks. Pawła Potocznego wraz z małżonką Anną Potoczną.

Tematy naszych spotkań dotyczą: życia modlitewnego małżonków i rodzin, Biblii, relacji małżeńskich, dialogu, wychowania dzieci, komunikacji małżeńskiej, finansów w rodzinie, pożycia małżeńskiego i wielu innych bardzo istotnych sfer.

Nabożeństwa i wszystkie modlitwy odprawiamy w kościele parafialnym św. Mikołaja z XIV wieku. Od 2016 roku w świątyni znajdują się relikwie św. Mikołaja (Czytaj o RELIKWIACH)

2. NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
stacjonarnie lub on-line

Organizujemy jednodniowe nauki przedmałżeńskie w cyklu 3 sobotnich spotkań. W naukach przedmałżeńskich mogą brać udział zarówno pary grecko-katolickie jak i rzymsko-katolickie. Po ukończonym kursie przedmałżeńskim wystawiamy stosowne zaświadczenia honorowane w parafiach.

Kurs on-line odbywa się indywidualnie albo w grupie max 3 pary.

Zagadnienia poruszane w trakcie kursu przedmałżeńskiego:
1. Kim jest dla mnie Jezus Chrystus – Kościół – wiara?
2. Skąd się wziął sakrament małżeństwa?
3. Dlaczego i jak się spowiadać?
4. Chrzest dzieci jako konsekwencja chrześcijańskiego małżeństwa.
5. Zakochanie a miłość – tymczasowe uczucie a trwała decyzja.
6. Moralność życia małżeńskiego.
7. Kształtowanie życia małżeńskiego.
8. Kryzysy i konflikty małżeńskie.
9. Znaczenie małżeństwa sakramentalnego.

3. DNI SKUPIENIA I WYPOCZYNEK

W naszym domu istnieje możliwość indywidualnego przyjazdu na dni skupienia i wypoczynku w urokliwym i spokojnym miejscu.

Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy znajduje się w murowanej części kompleksu budynków parafialnych. Mamy do dyspozycji dla gości 2 pokoje trzyosobowe i 1 pokój dwuosobowy, salonik z aneksem kuchennym i łazienką. W pokojach nie ma TV i radia, w zamian stoją regały z książkami. Przy domu znajduje się plac zabaw dla dzieci.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystań kajakowa, z miejscem na ognisko lub grilla. Również przy samej przystani usytuowana jest ścieżka rowerowa EV 10, EV13, EuroVelo 10 – Baltic Sea Cycle Route. Na terenie obiektu jest parking za zamkniętą bramą.

Nasz dom znajduje się w samym sercu Żuław Królewskich. 4 km od Nowego Dworu Gdańskiego. Odległość do plaży w Stegnie ok. 10 km. Możliwość dojazdu w sezonie wakacyjnym kolejką wąskotorową (https://kolejzulawska.pl/). Odległość do Gdańska to jedynie 40 minut trasą s7. Malbork oddalony jest o 25 km od nas.

Konferencje i spotkania odbywają się w przestronnej sali konferencyjnej.

Nasz adres:
Żelichowo 31
82-100 Nowy Dwór Gdański

Tel: +48 727 942 233

Komentowanie jest wyłączone.