Remont sali dydaktycznej

W 2009 roku podjęto prace w budynku dawnej szkoły a obecnie siedziby Akademii Świętego Mikołaja w Cyganku.

Prace zostały sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Kultury 2009, przy zapewnionym wkładzie własnym Parafii.

Zadanie obejmowało pierwszy etap adaptacji budynku Akademii. Przeprowadzono remont sali dydaktycznej zlokalizowanej na parterze, wymianę instalacji elektrycznej, wymianę wszystkich okien, wymianę instalacji CO.

Zgodnie z założonym planem rozebrano nieszczelny piec kaflowy. Odgrzybiono ściany, szczególnie pod oknami. Rozebrano sufit do warstwy desek podłogi pomieszczenia znajdującego się powyżej i wykonano nowy sufit z płyt gipsowo – kartonowych na stelażu stalowym. Strop ocieplono płytami z wełny mineralnej. Sufit pomalowano farbą emulsyjną. Tynki wewnętrzne wyrównano i pokryto farbami emulsyjnymi.

Usunięto w całości instalację elektryczną pochodzącą z okresu międzywojennego i na jej miejsce położono nową. Wymieniono gniazda elektryczne, tablice bezpiecznikowe, wyłączniki, zainstalowano nowe oświetlenie. Wymieniono całą instalację CO na poziomie pierwszej kondygnacji.

Parafia podjęła starania o nowe dotacje na dokończenie remontu budynku Akademii.

REMONT BUDYNKU ZREALIZOWANO
PRZY WSPARCIU FINANSOWYM
MINISTERSTWA KULTURY
I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Komentowanie jest wyłączone.