IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Greckokatolicka Parafia p.w. św. Mikołaja w Żelichowie zaprasza do wspólnej modlitwy z Kościół prześladowany i pokój na świecie.

10.00 – Boska Liturgia
11.20 – Prezentacja filmu Bagdad: Słuchajcie Męczenników (o sytuacji kościoła w Bagdadzie)

Dzień ten organizowany jest przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski. Jest to okazja do podjęcia modlitwy o pokój na świecie i o przestrzeganie wolności religijnej.

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca także do wsparcia materialnego potrzebujących. Według raportów tej organizacji założonej w Belgii (od 1984 to ogólnokościelna organizacja na prawie papieskim), co roku 170 000 chrześcijan oddaje życie za wiarę, a 200 000 000 jest brutalnie prześladowanych! W ponad 75 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 000 000 chrześcijan stale poddawanych jest różnym formom dyskryminacji!

Ta niedziela solidarności z prześladowanymi chrześcijanami obchodzona jest w Kościele katolickim w Polsce od 2009 roku w każdą drugą niedzielę listopada, jako dzień szczególnej pamięci, modlitwy i materialnego wsparcia chrześcijan obecnie prześladowanych na całym świecie.

Modlitwa za prześladowanych:

Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości, pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna, wzmocnij nasze Siostry i Braci, którzy z powodu swej wiary są prześladowani.
Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością, aby w każdym ucisku pokładali w Tobie całą swą ufność, a w cierpieniu wiernie świadczyli
o Tobie. Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia. Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża, a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę.
Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.