Mała Sarepta w Cyganku po raz 33-ci

31 maja 2018 roku w parafii greckokatolickiej p.w. św. Mikołaja w Cyganku po raz 33-ci odbyła się Mała SAREPTA. Celem spotkania dzieci i młodzieży w Cyganku jest wspólna modlitwa i zabawa. W tym roku uczestnicy Małej Sarepty w Cyganku mieli okazję modlić się przed relikwiami św. Mikołaja, które do parafii przybyły w 2016 roku z Bari.

Na spotkanie do Cyganka przyjechały dzieci i młodzież z dekanatów Elbląskiego i Olszyńskiego archidiecezji przemysko-warszawskiej oraz z gdańskiej parafii.

Modlitwa rozpoczęła się nabożeństwem do św. Jozafata Kuncewicza, której przewodniczył o. Jarosław Gościński z Iławy, dziekan Elbląski. Po zakończeniu mołebnia rozpoczęła się Boska Liturgia, której przewodniczył o. Adrian Łychacz, neobrezbiter Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej, wraz z księżmi z dekanatu elbląskiego i olsztyńskiego.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii o. Jarosław Gościński i o. Roman Storoniak nagrodzili laureatów archidiecezjalnego artystycznego konkursu.

Tradycyjnie po modlitwie parafianie przygotowali poczęstunek, po którym dzieci wzięły udział w licznych zabawach i atrakcjach przygotowanych przez Żuławski Ośrodek Kultury z Nowego Dworu Gdańskiego. Małą Sareptę w tym roku odwiedził także burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego wraz z małżonka.

Stałym punktem programu Małej Sarepty jest wyjazd nad morze.

Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.