MAŁA SAREPTA W CYGANKU-ŻELICHOWIE PO RAZ 30-TY

IMG_3485

fot. Marcin Skotnicki

W czwartek 04 czerwca 2015 r. w parafii greckokatolickiej p. w. św. Mikołaja w Cyganku-Żelichowie po raz 30-ty odbyła się Mała Sarepta. Pierwsza Sarepta miała miejsce w 1985 roku i wzięli w niej udział studenci i licealna młodzież. Z czasem wiek uczestników ulegał obniżeniu. Dzisiaj do Cyganka-Żelichowa na Małą Sareptę przyjeżdżają całe rodziny, dzieci, młodzież oraz starsi. W rodzinnej atmosferze spotykają się ludzie północnych dekanatów obydwu eparchii Kościoła Greckokatolickiego. W tym roku do Cyganka mogło przyjechać od 400 do 550 uczestników. Szczególnym gościem na tegorocznej Sarepcie był o. Rostysław Pendiuk przewodniczący Komisji d.s. Duszpasterstwa Młodzieży Kościoła Greckokatolickiego w Ukrainie oraz o. Grzegorza Nazara koordynatora SDM Kraków 2016 oraz przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia jest Boska Liturgia, której przewodniczył o. Rostysław Pendiuk. W homilii o. Paweł Potoczny proboszcz parafii zwrócił uwagę zgromadzonych na posłannictwo – apostolstwo każdego chrześcijanina „Wszyscy jesteśmy posłani przez Jezusa Chrystusa, by głosić światu obecność Boga. Radość z faktu, że Bóg zwyciężył Szatana i śmierć ma charakteryzować chrześcijan, a największą i najszczerszą radością jest dziecięca radość!” Wierni mieli także okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, który jest darem Bożego Miłosierdzia i jest zwycięstwem nad grzechem.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii o. Mitrat Jan Łajkosz – przewodniczący Katechetycznej Komisji Archidiecezji Przemysko-Warszawskeij wręczył nagrody zwycięzcom artystycznego konkursu p.t. „Mój Kościół mój Naród”.

O sarepcie zobacz także TUTAJ

Zakończenie konkursu Artystycznego TUTAJ

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.