Ratunek dla empory i chóru z XVIII wieku

Kolejny etap prac konserwatorskich jest już za nami. 15 września 2021 roku zostały odebrane Ratunkowe prace zabezpieczające przy emporze i prospekcie organowym Dziękuję z fachowe wykonanie prac konserwatorskich Pani mgr szt. Ewy Pytel, konserwator dzieł sztuki w zakresie konserwacji detalu i elementu architektonicznego oraz Pani Annie Skrabalak z Umbra Artis – konserwacja Dziel Sztuki.

Prace konserwatorskie w tym etapie były możliwe dzięki finansowemu wsparciu Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku (https://www.ochronazabytkow.gda.pl/), Samorządu Województwa Pomorskiego (https://pomorskie.eu/) oraz środkom własnym Parafii greckokatolickiej p.w. Św. Mikołaja w Żelichowie/Cyganku. Również dziękuję dla Pani Inspektor Magdalenie Kosińskiej-Gałęzowskiej z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku za pomoc oraz konstruktywne uwagi donośnie prac, które niejednokrotnie były ogromnym wsparciem i przejawem troski o wspólne działania z Parafią dla ratowania dziedzictwa kutrowego regionu Żuław. W tym miejscu dziękuję również wszystkim indywidualnym ofiarodawcom znanym i nieznanym, którzy wspierają nasze prace. Naszym parafianom, turystom, którzy zostawili swój „grosz” na remonty, moim przyjaciołom i znajomy oraz mojej rodzinie. Za cierpliwość jaką macie do mnie i wsparcie jakim mnie obdarzacie.

Nad czym pracujemy dalej? Najbliższy cel to ukończenie prac przy polichromowanym stropie oraz przygotowanie wniosków dotacyjnych na kolejny rok remontowy.

Obserwujcie nas na Facebooku (https://www.facebook.com/cerkiewcyganek)oraz Stronie internetowej naszej Parafii (https://www.cyganek.ndg.pl/aktualnosci/).

Jeśli chcecie wesprzeć nasze prace remontowe, to można to zrobić klikając link poniżej. (https://www.cyganek.ndg.pl/e-darowizna/) Dziękuje za każdy „grosz” wsparcia!!!

ks. Paweł Potoczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.