RELIKWIE ŚW. MIKOŁAJA W ŻUŁAWSKIEJ PARAFII

DSC_2273W piątek 19 sierpnia 2016 r. w Jarosławiu podczas uroczystości Jubileuszu 20-lecia koronacji Cudotwornej Ikony Matki Bożej „Bramy Miłosierdzia” Jego Świątobliwość Patriarcha Światosław przekazał relikwie św. Mikołaja Cudotwórcy z Mirry do parafii p.w. św Mikołaja w Cyganku/Żelichowie. Relikwię przyjęli ks. Paweł Potoczny – proboszcz parafii i p. Olga Werboska – przedstawicielka wiernych. Również została poświęcona XVIII-wieczna ikona św. Mikołaja, którą podarowała do parafii p. Małgorzata Dawidiuk z Przemyśla. Ikonę do poświęcenia trzymali księża pochodzący z parafii w Cyganku ks. Grzegorz Nazar i ks. Roman Storoniak.

Relikwie św. Patrona Cyganeckiej świątyni, św. Mikołaja dla parafii zostały podarowane na prośbę  proboszcza ks. Pawła Potocznego, który 19 grudnia 2015 r. zwrócił się o pomoc w sprowadzeniu relikwii do Jego Świątobliwości Światosława. Głębokie pragnienie wspólnoty parafialnej pobłogosławił Arcybiskup Egeniusz, Metropolita Przemysko-Warszawski. Prośba została przekazana do Wiecznego Miasta Rzymu do Jego Ekscelencji Biskupa Ireneusza Biłyka, kanonika Papieskiej Bazyliki Santa Maria Magiore, który przywiózł z Barii relikwie św. Mikołaja do Greckokatolickiej parafii w Cyganku.

Wyrażamy naszą wdzięczność Bogu Wszechmogącemu i naszemu patronowi św. Mikołajowi za tak szczególną obecność i tak wiele łask podarowanych dla naszej wspólnoty. Modlimy się za wszystkich ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do sprowadzenia tak wielkiego skarbu, jakim są relikwie św. Mikołaja do naszej parafii. Niech św. Mikołaj wyprasza u Boga wszelkiego dobra, które doprowadzi nas do spotkania z Nim w życiu wiecznym.

Uroczyste wprowadzenie relikwii oraz ikony św. Mikołaja do parafii odbędzie się w grudniu w dniach odpustu parafialnego, o czym będziemy jeszcze informować.

Jubileusz 20-lecia koronacji Ikony Matki Bożej „Bramy Miłosierdzia” (przekazanie relikwii od 03:06:12) – https://www.youtube.com/watch?v=slPoVzsq9WA

Foto przekazania relikwii: Grzegorz Czech, cerkiew.net.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.