REMONT STROPU, CO WY NA TO?

Kościół znowu zbiera pieniądze ? W sumie, gdyby była jakaś inna opcja finansowania remontu zabytku z XIV wieku, który cieszy oko tak wielu ludzi, którzy nas odwiedzają na Żuławach, zapewne jako proboszcz nie wyciągał bym ręki o pomoc. Jednak nie mam innego wyjścia. W ramach obowiązującego prawa, obowiązek renowacji zabytku spoczywa na jego właścicielu. Zgodnie z zaleceniami Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków jesteśmy zobowiązani do bardzo kosztownych zadań, których samodzielnie nie jesteśmy w stanie sfinansować. Więc biorąc odpowiedzialność za ten obowiązek musimy stanąć z „puszką”.

CO CHCEMY ZROBIĆ?

Pierwszym etapem jest dezynfekcja i dezynsekcja polichromowanych części stropu (sufitu). Czyli mówiąc prostym językiem, zatrucie wszelkiego robactwa, które „zjada” nasze przepiękne malowidła. Te małe potwory nie przejmują się, że to święte i piękne miejsce.

ILE TO KOSZTUJE?

Cały projekt opiewa na niebagatelną kwotę około 310 000 zł. Wiadomo, składamy wnioski do konkursów w różnych instytucjach, bo mamy do tego prawo, jednak żeby mieć szansę otrzymania dotacji potrzebujemy solidnego wkładu własnego. Na ten projekt chcemy zebrać 40% kwoty projektu. Jako Parafia od 2007 roku zrealizowaliśmy projekty o wartości ponad 2 mln. zł. Każdy rozliczyliśmy w terminie i jak należy. Więc jest gwarancja, że również ten projekt zrobimy od początku do końca. Czasu jak zawsze jest mało, więc ZACZYNAMY.

ILE I GDZIE WPŁACIĆ?

TAXA – opłat w kościele jest owiana wieloma mitami. Moje założenie w tej materii jest proste – WPŁACAJĄC NA POTRZEBY REMONTU ZRÓB TO Z MIŁOŚCIĄ. Nie rób nam OFIARY. Bo jesteśmy Parafią, która odpowiedzialnie podchodzi do swoich obowiązków, a jak chcesz to zrób nam DAROWIZNĘ. Niech Twój dar będzie prezentem takim samym, który dajesz komuś bliskiemu, komuś kogo kochasz. Żeby podzielić się swoim darem, naciśnij ten link. To teraz takie proste https://ofiaraonline.pl/parafia-swmikolajaMoże również na pomóc w zupełności za 0 zł. Jak?- Zostaw swój komentarz co myślisz o tej zbiórce, czy ma szanse powodzenia?- Udostępnij ten post, być może Twoi znajomi również są miłośnikami zabytków i podzielą się swoim darem.

-Pomódl się za nas, aby nam nigdy nie zabrakło fantazji ?

A ten fragment od św. Jakuba, niech zamknie w całość nasze pragnienie i pomysł.

«Jeżeli Pan zechce, i będziemy żyli, zrobimy to lub owo»
Jakub 4, 15

ks. Paweł Potoczny – Paweł Potoczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.