ROZPOCZĘLIŚMY REMONT

DSC_5193Rozpoczęto remont ścian ryglowych cerkwi p.w. św. Mikołaja. Roboty budowlano – konserwatorskie realizowane są przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i ze środków własnych Parafii. Wykonawcą jest gdański Oddział Polskich Pracowni Konserwacji Zabytków S.A.

Zakres prac obejmuje remont kapitalny drewnianej konstrukcji nośnej ścian nawy, wymianę stolarki okiennej z metalowych kratownic na drewniane okna zespolone, wymianę tynków renowacyjnych (do ok. 2 m wysokości od posadzki) w zakrystii i w kruchcie na całej powierzchni ścian wewnętrznych.

W ramach osobnego zadania, finansowanego w całości ze środków własnych Parafii, wymieniona zostanie instalacja elektryczna w całej cerkwi, będzie założony system antywłamaniowy i ppoż.

Przy wsparciu Samorządu Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański i realizowana jest konserwacja zachodniej ściany podstawy wieży.

W imieniu Parafii dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom prywatnym za wsparcie przy przygotowaniu i w trakcie prowadzonych prac.

 

ks. Paweł Potoczny
Proboszcz Parafii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.