TRZECI NUMER CZASOPISMA MŁODZIEŻY GRECKOKATOLICKIEJ BARTYMEUSZ

03_2014_wartymej„JA JESTEM DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM” (J 14, 6)

 Drodzy Przyjaciele!

W Wasze ręce, z akademickim opóźnieniem, trafił trzeci numer BARTYMEUSZA. W drodze, w którą wyruszyliśmy, przytrafiają się różne przygody i to nam uświadamia, że ona nie jest łatwa. Zapewnienie Chrystusa „Ja jestem drogą, prawdą i życiem!” (J 14, 6), które nam przewodniczy, na nowo nas podnosi, dodaje sił, zachęca do wędrówki, dlatego, że cel jest pewny i stabilny. Meandry podróżowania niejednokrotnie prowadzą do postawienia pytania „daleko jeszcze?”. Jednak cel nie jest aż tak oddalony, wystarczy nagły postój i odpowiednie nakierowanie swych myśli, aby zobaczyć Tego, który jest drogą (Ulana Łajkosz i Igor Horkiw). Święci grzesznicy (część 2, Igor Hubacz) wstępują na Chrystusowy szlak, aby usłyszeć odgłos Boży – aby nie poddać się, stawić czoła przeciwnościom, upadkom czy kamieniom, które leżą na drodze. Obok zawsze znajduje się pomocna dłoń świętych podróżników, którzy chętnie wspierają nas mocnym ramieniem świętości, mądrości i dobrego świadectwa (Roma Zołotnyk).

Na drodze BARTYMEUSZA szczególny przystanek, Rzym, i przyjęcie przez naszych młodych przedstawicieli znaków Światowych Dni Młodzieży – wydarzenia, które niebawem będziemy przeżywać. Bądźmy uważni, aby spotkanie w 2016 roku zostało należycie przez nas przygotowane. Bądźmy również gotowi służyć wolontaryjną pomocą.

Niech trzeci numer BARTYMEUSZA będzie dobrą okazją i zaproszeniem do wyruszenia w drogę dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie wstąpili na szlak Chrystusa. Można to zrobić w każdej chwili. Od Ciebie zależy, kiedy to zrobisz. Przyłączaj się, inni już idą!

Już dzisiaj wydanie elektroniczne do kupienia na portalu http://eprasa.pl/news/bartymeusz. Niebawem drukowana wersja w parafiach greckokatolickich w Polsce. Zamówienie przyjmujemy również pod adresem wartymej@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.