DZIEŃ SKUPIENIA DLA RODZIN KAPŁAŃSKICH

DSC_1510W przed dzień niedzieli myronosnyc, w greckokatolickiej parafii p.w. św. Mikołaja w Cyganku, 14 maja 2016 roku odbył się dzień skupienia dla rodzin kapłańskich. Było to już trzecie spotkanie, na które przybyły rodziny kapłańskie, aby wspólnie modlić się, poznawać i wzrastać duchowo. Tegoroczny dzień skupienia poprowadził ks. Grzegorz Stołycia – proboszcz parafii w Chrzanowie i misjonarz miłosierdzia archidiecezji przemysko-warszawskiej na Nadzwyczajny Rok Jubileuszu Miłosierdzia. Boskiej Liturgii przewodniczył ks. Jarosław Gościński – dziekan elbląski. Ks. Grzegorz w homilii zwrócił szczególną uwagę na siłę świadectwa wiary w rodzinie: „macie ten szczególny dar, podwójnego świadectwa, służby kapłańskiej i życia rodzinnego. Z jednej strony jest to przywilej, a z drugiej wielkie zobowiązanie. Patrząc na was, jak na rodziny kapłańskie, inni oczekują od was czegoś więcej, jak od świeckich. Jednak to nie może być powodem waszego zmartwienia. Swoim życie świadczymy Chrystusa, i to On nas wspiera świadectwie wiary”. Ksiądz Grzegorz służył także posługą w sakramencie Pokuty i Pojednania.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii przy wspólnym obiedzie w domu podcieniowym „Mały Holender” była okazja do rozmów, dzielenia się świadectwem.

Druga konferencja miała niecodzienny charakter, przy wspólnej kawie Ksiądz Grzegorz zwracał uwagę na przygotowanie młodych par do małżeństwa, gdzie rodziny kapłańskie w dzisiejszych czasach mogą stać się bardziej wiarygodne swoim własnym życiem: „ale to może być pomocne tylko wtedy, gdy wasze osobiste relacje, jak męża i żony, będą oparte na wierności Bożemu Słowu i osobistej świętości”.

Dziękujemy paniom Ewie Hubacz i Bogusławie Hałuszka za ciasto do kawy i ks. Pawłowi i Annie Potocznym za przygotowanie tegorocznego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.