SYMBOLE ŚDM ODWIEDZIŁY PARAFIĘ W CYGANKU

DSC_083721 listopada 2015 roku, w dniu kiedy Kościół Greckokatolicki wspomina Świętego Archanioła Michała Arcystratega, do naszej parafii przybyły Symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż Roku Świętego i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.

O godz. 9.00 Symbole zostały wniesione do świątyni i przed Ikoną Matki Bożej o. Paweł Potoczny – proboszcz parafii odprawił nabożeństwo Maryjne – Mołebeń. Do zebranych na wspólnej modlitwie po odczytaniu fragmenty ewangelii św. Łukasza (Łk 1, 39-56), o wędrówce Maryi do Elżbiety, powiedział – „Dziś Matka zawitała do naszej parafii w wizerunku Salus Populi Romani. Tak jak wtedy i dzisiaj wędruje, aby wskazywać drogę do swojego Syna, Jezusa Chrystusa. Syn i Matka podążają razem. Jezus Chrystus, który obdarował nas Łaską zbawienia poprzez Krzyż, który jest dla nas umocnieniem.” Nasza parafialna wspólnota w modlitwie prosiła za młodzież całego świata, która zmierza na spotkanie do Krakowa w 2016 r. Równiez modlono się o pokój na Ukrainie i całym świecie. „Tak, jak te symbole swoją obecnością nawiedzają różne miejsca świata, tak dzisiaj ten cały świat na tą krótką chwile zawitał do nas. Panie Jezu Chryste, Zbawco Świata, bądź miłościwy nam grzesznym, Maryja, Matko Boża, Królowo Świata, módl się za nami.” – powiedział o. Paweł.

Następnie symbole zostały przekazane młodzieży z Nowego Stawu.

 Parafia Greckokatolicka p.w. św. Mikołaja w Cyganku była koleją greckokatolicką wspólnotą w Polsce, która gości u siebie Symbole Światowych Dni Młodzieży. Znaki ŚDM we wrześniu 2014 roku, cały miesiąc, peregrynowały po Ukrainie. Od początku pielgrzymki po Polsce odwiedziły parafie greckokatolickie w Poznaniu, Przemyślu, Gorlicach, Białym Borze, Warszawie  i Bartoszycach . To w ich obecności modlimy się za Młodych na całym świecie, szczególnie polecając tych, którzy przygotowują się do ŚDM w Stolicy Małopolski w lipcu 2016 roku. Zachęcamy także do modlitwy oficjalną modlitwą Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.