MAŁA SAREPTA 2016

DCIM108GOPRO

DCIM108GOPRO

26 maja 2016 roku w parafii greckokatolickiej p.w. św. Mikołaja w Cyganku po raz 31-wszy odbyła się Mała SAREPTA. Celem spotkania dzieci i młodzieży w Cyganku jest wspólna modlitwa i zabawa. W tym roku spotkaniu w Cyganku towarzyszyła kopia ikony Matki Bożej BRAMY MIŁOSIERDZIA z Pieniężna. Jest to pierwsza kopia ikony, która na początku XXI-go wieku zostało wykonana dla wiernych przesiedlonych w ramach Akcji „Wisła”. Od 22 do 29 maja 2016 ikona peregrynowała w parafiach Rzymsko-katolickich w Nowym Dworze Gdańskim, Ostaszewie i Jezierniku.

Na spotkanie do Cyganka przyjechały dzieci i młodzież z dekanatów Elbląskiego i Olszyńskiego archidiecezji przemysko-warszawskiej oraz z gdańskiej parafii.

Modlitwa rozpoczęła się nabożeństwem do Matki Bożej, której przewodniczył o. Igor Hubacz z Pasłęka. Po zakończeniu mołebnia rozpoczęła się Boska Liturgia, której przewodniczył o. Paweł Potoczy, proboszcz parafii, wraz z księżmi z dekanatu elbląskiego i olsztyńskiego. W czasie homilii, o. Paweł Potoczny, zwrócił uwagę na obecność Boga Ojca w życiu każdego chrześcijanina. „Kim jest Bóg Ojciec dla nas? Poznać Ojca, to znaczy znać Syna – Jezusa Chrystusa, a kto zna Syna, ten zachowuje Jego Słowo.”

Po zakończeniu Boskiej Liturgii o. Roman Storoniak, członek archidiecezjalnej komisji katechetycznej nagrodził laureatów archidiecezjalnego artystycznego konkursu „Osoby konsekrowane w Kościele”.

Tradycyjnie po modlitwie parafianie przygotowali poczęstunek, po którym opiekunowie poprowadzili gry i zabawy dla dzieci. W tym czasie starsi uczestnicy sarepty wysłuchali informacji o świątyni św. Mikołaja, oraz planach remontowych zabytkowego wyposażenia.

Stałym punktem programu Małej Sarepty jest wyjazd nad morze.

Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

Foto. Jan Kurij

Foto. Marcin Skotnicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *