Warsztaty hafciarskie w Cyganku

Zakończyła się główna część zadania publicznego pod nazwą: Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym. Parafia Greckokatolicka p.w. św. Mikołaja w Żelichowie w dniach od 01 lutego do 30 września 2016 organizowała warsztaty hafciarskie jako formę aktywizacji i terapii osób starszych. W tym czasie odbył się nabór uczestników, prelekcje związane ze sztuką hafciarską, wykonanie prac oraz wystawa końcowa. W czasie warsztatów uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami z dziedziny hafciarskiej a także wymienić się wzorami, które później za pomocą nici, bystrego oka i talentu przenieś na materiał.

Wielką wartością projektu był udział w nim najmłodszych uczestniczek, które po raz pierwszy wzięły do ręki igłę i nitkę, aby położyć swoje pierwsze kolorowe krzyżyki na materiale. W ten sposób starsi przekazują niematerialne dziedzictwo kultury ukraińskiej dla kolejnych pokoleń.

Warsztaty hafciarskie zrealizowaliśmy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański. Wystawę prac będzie można obejrzeć jeszcze do w niedzielę 16 października 2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.